Dolnoślązacy zdobyli Sebnitz!

Aż cztery medale przywiozła reprezentacja Dolnego Śląska z zakończonych dzisiaj Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec do lat 8, rozegranych tradycyjnie w Sebnitz!

Zwycięzcą turnieju został reprezentujący MGLKSz Parnas Oława Miłosz Zajadlak! Mocne 8 punktów z 9 partii dało Oławianinowi pewne i zasłużone zwycięstwo!

Mistrzynią została drugi raz z rzędu zawodniczka Polonii Wrocław Lila Rządkowska! Nie przyszło to jednak łatwo. Co ciekawe, najgroźniejszą konkurentką zaprawionej w bojach na najwyższym szczeblu Medalistce Mistrzostw Świata okazała się może trochę niespodziewanie, ale zasłużenie… Kasia Klincewicz! Dziewczynki zagrały, ze sobą w ostatniej rundzie – zwycięstwo dało Lili powtórkę zeszłorocznego sukcesu. Wiecznie uśmiechnięta Reprezentantka MUKS MDK Śródmieście Wrocław grała bardzo ambitnie i ostatecznie zdobyła brązowy medal
Bardzo bliska podium była również klubowa koleżanka Kasi, Zuzia Popczyńska, Która ostatecznie zajęła 4 miejsce, o czym zadecydował wyłącznie buchholz (obie zdobyły po 5 punktów). Warto dodać, że jeśli Mistrzostwa zakończyłyby się po 8 rundzie, to nasze Dziewczyny zgarnęłyby całe podium!
Po brąz sięgnął dzięki ambitnej grze również Aleksander Stogiera (Polonia Wrocław). Wysokie, szóste miejsce zajął Wojtek Korzeniowski (MGLKS Parnas Oława). Olek wywalczył 6,5 punktu, Wojtek o połówkę mniej.
Serdecznie dziękujemy naszym Reprezentantom za piękną grę i wspaniałe reprezentowanie!
Kłaniamy się również Rodzicom za obecność i wsparcie podczas zawodów, a także zorganizowanie transportu do Sebnitz i z powrotem. Gens Una Sumus!!

Opiekę trenerską podczas Mistrzostw pełnił Łukasz Kłykow.