Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich

W ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Ferdynanda Dziedzica rozegrano Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich.

3 miejsce w turnieju zajął legniczanin Łukasz Cyborowski (Wrzos Międzyborów) z dorobkiem 7.5 pkt w 9 partiach. Blisko medalu byli również zawodnicy Białego Króla Wisznia Mała. Michał Luch i Piotr Brodowski uzyskali solidarnie po 7 oczek, zajmując odpowiednio 4 i 6 miejsce.

Tyle samo punktów zgromadził również najlepszy junior starszy turnieju- Jakub Luberański (Polonia Wrocław). 3 miejsce w tej klasyfikacji zajął mieszkaniec naszego województwa Michał Fiedorek (Gwiazda Bydgoszcz). W klasyfikacji zawodników w przedziale rankingowym 1801-2000 na drugim miejscu uplasował się Mariusz Kopeć (KS Polanica-Zdrój)