Półfinały Mistrzostw Polski

W dniach 2-11.12 w Karpaczu rozegrano Półfinały Mistrzostw Polski Mężczyzn i Kobiet.

W pierwszej z tych grup awans uzyskało 4 zawodników. Zwyciężył Łukasz Licznerski przed Grzegorzem Nasutą (Miedź Legnica) i Oskarem Wieczorkiem (Polonia Wrocław). Stawkę finalistów uzupełnił Jan Malek.

Z pozostałych dolnoślązaków najwyższe 8 miejsce uzyskał Aleksander Hnydiuk (Wieża Pęgów). W pierwszej części turnieju fenomenalnie spisywał się Maciej Świcarz (Polonia Wrocław), który po 5 rundach prowadził w zawodach. Ich druga część okazała się niestety już nieudana dla niego.

W grupie kobiet wysokie 4 miejsce zajęła Katarzyna Dwilewicz (Jelonka Jelenia Góra), tutaj niestety promocję uzyskiwały jedynie dwie zawodniczki.

Zdobyły ją Klaudia Kulon oraz Julia Antolak. Na 7 miejscu notując spore zyski rankingowe zakończyła
zawody juniorka Polonii Wrocław Wiktoria Śmietańska.