Zawadzka z brązowym medalem w ME!

W dniach 16-18.12 w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich.

W pierwszym z tych turniejów rywalizowano na dystansie 11 podwójnych rund. Najwyższe miejsce 10 z „dolnoślązaków” zajął reprezentujący Wieżę Pęgów na dwóch ostatnich ekstraligach reprezentant Francji Maxime Lagarde. 20 był Mateusz Bartel, a 28 Marcin Tazbir (obaj Polonia Wrocław). Warto dodać, że srebrnym medalistą wśród mężczyzn został Maciej Klekowski a wśród kobiet reprezentują od niedawna Polskę Aleksandra Maltsevskaya.

Większe sukcesy odnieśli dolnoślązacy w turnieju szachów szybkich. Wspomniany Maxime Lagarde był tym razem szósty, 8 Nils Grandelius (Polonia Wrocław na 2 ostatnich ekstraligach) a 9 Mateusz Bartel (2 najlepszy z Polaków). Wszyscy uzyskali 9 pkt w 11 partiach.

Ale największy sukces odniosła Jolanta Zawadzka (Polonia Wrocław) zdobywając brązowy medal wśród kobiet, gdzie złoto wywalczyła rewelacyjna w Katowicach Maltevskaya a srebro Alexandra Kosteniuk.